REJESTRACJA
 
Gabinety Lekarskie Sofimed
12/263 63 62
Szpital nr.2 w Rzeszowie 17/86 64 000
   

O MNIE

Dyplom lekarza medycyny uzyskałem w czerwcu 1997 roku na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. 1 listopada 1997 roku rozpocząłem pracę na stanowisku młodszego asystenta w Klinice Chirurgii Onkologicznej Instytutu Onkologii w Krakowie jednocześnie odbywając staż podyplomowy w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Specjalizację z chirurgii ogólnej rozpocząłem pod kierunkiem prof. Danuty Karcz w II Klinice Chirurgii Ogólnej UJ a zakończyłem w Instytucie Onkologii w Krakowie pod kierunkiem prof. Jerzego Mitusia.

Na Uniwersytecie Jagiellońskim obroniłem doktorat pod kierunkiem prof. Andrzeja Wysockiego z II Kliniki Chirurgii UJ. Od lipca 2007 rozpocząłem pracę jako konsultant chirurgii ogólnej w szpitalu San Juan Grande w Jerez de la Frontera w Hiszpanii a od stycznia 2010 w szpitalu Virgen del Camino w Sanlucar de Barrameda w Hiszpanii.

W roku 2007 w Barcelonie na podstawie egzaminu przed komisją Europejskiej Rady Chirurgii (Euroepan Board of Surgery) uzyskałem tytuł Europejskiego Specjalisty w Chirurgii Onkologicznej FEBSOQ.

Po sześciu latach pracy w Hiszpanii otrzymałem stypendium kliniczne w Chang Gung Memorial Hospital w Kaohsiung na Tajwanie gdzie przebywałem od lipca do września 2013.


Od 1 października 2013 rozpocząłem pracę jako starszy asystent w Klinice Chirurgii Onkologicznej Instytutu Onkologii w Krakowie gdzie w maju 2014 uzyskałem w drodze konkursu etat adiunkta.

22 czerwca 2016 na podstawie rozprawy "Techniki minimalnie inwazyjne w chirurgii jelita grubego i wątroby w warunkach doświadczalnych, klinicznych i szkoleniowych"
Rada Naukowa Centrum Onkologii - Instytutu im.Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie nadała mi tytuł Doktora Habilitowanego Nauk Medycznych.

W latach 2017-2019 pełniłem kolejno funkcje zastępcy kierownika Kliniki Chirurgii Onkologicznej, zastępcy Dyrektora Instytutu Onkologii do spraw nauki oraz Ordynatora Oddziału Chirurgii Szpitala św.Rafała w Krakowie. Obecnie jestem konsultantem chirurgii ogólnej i onkologicznej Szpitala św.Anny w Miechowie oraz 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie. Pełnię także funkcję pełnomocnika Dziekana KA AFM do spraw praktyk.

Przez cały okres mojej pracy zawodowej brałem udział w licznych szkoleniach i stażach w najlepszych ośrodkach chirurgicznych na świecie.

Najważniejsze pobyty szkoleniowe to:

Szpital w Kaohsiung na Tajwanie, gdzie przez 3 miesiące pracowałem jako Liver Surgery Fellow jest jednym z czterech najważniejszych na świecie ośrodków przeszczepów wątroby od żywych dawców i jednocześnie jednym z najnowocześniejszych centrów zaawansowanej chirurgii wątroby.

Nasz oddział oraz jego kierownik, profesor Chao-Long Chen byli bohaterami programu National Geographic.
Zapraszam do obejrzenia programu w języku angielskim:


prof.nadzw.dr hab.n.med.Andrzej KOMOROWSKI
specjalista chirurgii ogólnej i onkologiczne
  Kliniczny Szpital
Wojewódzki Nr 2
im. Św. Jadwigi Królowej
w Rzeszowie

Sofimed
ul. Norymberska 10C
Kraków

Telefony:
17/86 64 000
Telefony:
12/263-63-62
782- 272- 782

 

projekt: Agencja Lemar